Ви зараз переглядаєте Матеріали №1. Студентський журнал

Матеріали №1. Студентський журнал

Кафедра ДАС починає знайомити вас з сучасними або традиційними матеріалами та технологіями які ви можете використовувати в своїх концепціях.

Склоблоки – забутий але фантастичний матеріал. І тільки зараз він починає отримувати нове життя.

Багато хто з вас помічає як склоблоки дедалі частіше застосовують в архітектурі, чи то в інтер’єрі, чи то в екстер’єрі.

Розглянемо їх плюси та мінуси:

➕ Стійкість до вологи. Скло не реагує на воду і не руйнується від неї. Оскільки склоблок герметичний, його можна використовувати в мокрих зонах і безпосередньо в душовій.

➕ Готовий декор. Склоблоки – фінішний елемент з точки зору оздоблення. У кожного свій колір, фактура і малюнок.

➕ Звуко- і теплоізоляція. Оскільки всередині блоку залишається повітря, то він добре пригнічує шуми, а також тримає тепло.

➕ Міцність і вогнестійкість. За чинними правилами, мінімальна товщина стін кожної з половин має бути не менше 3 мм. При цьому загальна ширина виробу набагато більша – від 4 см і більше. Склоблоки належать до класу негорючих матеріалів, вони стійкі до побутової хімії і не схильні до грибка або цвілі.

➕ Пропускають світло. Світлопроникність склоблоків може варіюватися залежно від кольору й особливостей малюнка, але, як правило, це не менше 40%

➕ Екологічність. Скло не вбирає запах і не пахне саме по собі. Крім того, такі блоки можна виготовляти з вторсировини, що дає їм змогу отримати плюс з погляду турботи про довкілля.

➖ Вага. Для кожного блоку вона своя і залежить від розміру. У середньому вага варіюється від 2 до 4,3 кг.

➖ Не підходять для прихованих комунікацій. У них не можна заховати дроти або інші інженерні мережі. Тому, якщо в кімнаті є велика стіна зі склоблоків, зробити в ній розетку буде неможливо.

➖ Складно змінити дизайн. За фактом це монолітна конструкція, зібрана на клеї або спеціальній суміші. Тому розібрати і заново переробити її тільки тому, що в приміщенні переклеїли шпалери, так собі рішення.

➖ Ненесучий елемент. Склоблок витримує рівно стільки навантаження, скільки важить сам. Спирати на нього міжповерхові перекриття і перемички віконних і дверних прорізів не варто, потрібно буде передбачити додаткову підтримку конструкції.

В будь якому разі, це неймовірний матеріал який може додати вашому екстер’єру або інтер’єру унікальні риси.

Додаткові посилання:

– Mano GLASS Blocks (https://thelocalproject.com.au/articles/mano-glass-bricks-by-eco-outdoor-and-tom-fereday-product-feature-the-local-project/)

– Laney Glass house (https://www.youtube.com/watch?v=4mlt8WnWSjs)

Залишити відповідь